شنبه, 29 آذر 1399 ساعت 21:42

برگزاری جلسه چهل و چهارم جلسه هیئت مدیره

برگزاری جلسه چهل و چهارم جلسه هیئت مدیره

چهل و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 1399/9/26 از ساعت 17 الی 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ برگزار شد. اهم مطالب بررسی شده در این جلسه به شرح زیر است:

- گزارش فعالیت انجمن در آذر ماه شامل برگزاری سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، برگزاری کارگاه در تاریخ 26 و 27 آذر، برگزاری هشتمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب و انتشار خبرنامه توسط آقای دکتر تابش ارائه شد.

- گزارش فعالیت های مجله شامل اتمام ویرایش مقالات شماره پاییز و انتشار تا آخر دی و شماره زمستان و انتشار تا اسفند ماه و شروع ویرایش مقالات شماره بهار 1400 توسط آقای دکتر تابش ارائه شد. همچنین با توجه به افزایش هزینه های چاپ مقرر شد نسخ چاپی فقط برای دستگاه های اجرایی و شرکت ها ارسال شود.

- گزارش برگزاری کنگره توسط آقایان دکتر طالب بیدختی و دکتر تابش ارائه شد و اعضای جلسه نقاط ضعف و قوت کنگره و پیشنهادات خود را ارائه کردند. مقرر شد کلیه موارد پس از اتمام کارهای اجرایی کنگره جمع بندی شده و در همایش های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

- مقرر شد آقایان مهندس قانع و مهندس پیراینده در مورد پیگیری مطالبات عقب افتاده همایش های انجمن پیگیری کنند.

- گزارش جلسه با آقای دکتر اردستانی رئیس محترم دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برای نهایی کردن تفاهم نامه همکاری برای برگزاری همایش 1400 و نظرات انجمن در مورد انتخاب دبیران توسط آقای دکتر تابش ارائه شد.

- برنامه ارائه کارگاه ها و وبینارهای آینده انجمن از جمله کارگاه های آقای دکتر طاهریون و دکتر جلیلی قاضی زاده مطرح و افزایش ظرفیت نرم افزار اسکای روم مورد تصویب قرار گرفت.

- گزارش اقدامات انجام شده در مورد طرح سوال و برگزاری المپیاد آب و فاضلاب و ایده برتر سال 1399 از سوی آقای دکتر تابش مطرح و مقرر شد سوالات دریافت شده توسط کمیته علمی زیرنظر آقای دکتر صفوی جمع بندی و انتخاب شود.

-گزارش نحوه راه اندازی واحد بین الملل و اقدامات انجام شده از سوی آقای دکتر شفیعی مسئول محترم واحد از جمله شناسایی افراد مناسب داخل و خارج کشور برای عضویت در کمیته و همچنین شناسایی و نحوه ارتباط با نهادهای مرتبط با یونسکو و سازمان ملل در ایران و همچنین سازمان ها و انجمن های علمی بین المللی از سوی آقای دکتر تابش مطرح و مقرر شد اعضا در تکمیل لیست افراد پیشنهادات خود را ارائه کنند.

- در رابطه با تعیین نمایندگی های انجمن در استان ها مقرر شد درصورت امکان نمایندگان از دانشگاه های تابعه وزارت علوم و وزارت بهداشت بصورت جداگانه تعیین شوند. همچنین آقای مهندس قانع برای تکمیل نمایندگان انجمن در شرکت های آبفا کمک کنند.

- گزارش فعالیت های نمایندگان انجمن در آبفای سیستان و بلوچستان و دانشگاه شهید چمران اهواز توسط آقایان مهندس اعلایی و دکتر حقیقی مطرح و بزنامه های در دست اقدام این دو نمایندگی به اطلاع اعضا رسید.

- گسترش واحد پذیرش مبنی بر جذب 10 عضو حقیقی جدید مطرح و تصویب شد. همچنین با توجه به افزایش هزینه ها پیشنهاد حذف چاپ کارت عضویت تصویب شد.

- مقرر شد در جلسه آینده در خصوص آسیب شناسی وضعیت انجمن در انعقاد طرح های پژوهشی و همچنین تحلیل وضعیت هیئت مدیره فعلی و برنامه ریزی برای هیئت مدیره سوم بحث شود.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

ثبت نام و ورود اعضا