دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 17:08

برگزاری جلسه پانزدهم کمیته تلفات آب

برگزاری جلسه پانزدهم کمیته تلفات آب

 

پانزدهمین جلسه کمیته تخصصی تلفات آب انجمن آب و فاضلاب ایران روز یکشنبه اول تیر 1399 از ساعت 14 الی 16 تشکیل شد. در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا از طریق اسکایپ برگزار شد موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

1-    در ابتدا آقای مهندس سیدزاده گزارشی از وضعیت مصرف آب در چند ماه گذشته را ارائه دادند. همچنین ایشان گزارشی از وضعیت دفاتر آب بدون درآمد پس از اجرای طرح ادغام و تغییر چارت آبفاها ارائه دادند. با توجه به اینکه چارت جدید، فرصت ها و تهدیداتی را ایجاد خواهد کرد مقرر شد کمیته تلفات این مورد را دقیقا بررسی و با نظرسنجی از کارشناسان و مدیران، مواضع پیشنهادی خود را به مراجع تصمیم گیر همانند دولت و مجلس اعلام نماید. همچنین مقرر شد مهندس سیدزاده دستورالعمل های تهیه شده برای مدیریت مصرف را برای انتشار عمومی در اختیار انجمن قرار دهند.

2-    آقای دکتر تابش یک گزارش مقایسه ای از همایش های اول و دوم مدیریت مصرف آب در سال های 96 و 98 ارائه کردند. براین اساس بیش از 200 مقاله در هر همایش دریافت و ارائه شده که 64% آن از صنعت بوده است. در مجموع از نظر کمی و کیفی رشد همایش سال 98 مشهود بود ولی از نظر مشارکت سازمان یافته شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و آبفاهای استانی مشارکت در سال 98 کمتر بوده است. همچنین پیشنهادهای اعضا برای ارتقای همایش ارائه شد.

3-     گزارش دکتر تابش در مورد سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب که در آذر 99 در شیراز برگزار می شود مطرح شد و مقرر شد اعضا در مورد عناوین و افراد مناسب برای کارگاه ها، میزگردها، کلینیک صنعت و سخنرانی ها پیشنهادات خود را ارائه کنند.

4-    گزارش وبینارهای کمیته تلفات IWA توسط دکتر تابش و دکتر جلیلی مطرح و تجربه ارائه کارگاه توسط دکتر جلیلی ارائه شد. مقرر شد دکتر جلیلی و دکتر حریری هرکدام یک وبینار تا قبل از کنگره برگزار کنند. همچنین مقرر شد آقای دکتر حریری برای مستندسازی تجربیات جهانی محتوای وبینارهای IWA را از طریق یوتیوب جمع آوری و به طریق مقتضی برای مخاطبین ارائه کنند.

5-    با توجه به برنامه راه اندازی المپیاد علمی آب و فاضلاب و مسابقه ایده برتر توسط انجمن، مقرر شد اعضا پیشنهادات خود را تا جلسه آینده ارائه کنند. همچنین موضوعات روش های خلاقانه پیدا کردن نشت و روش های خلاقانه مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف و بحث های فرهنگی، بحث اندازه گیری صحیح با تکیه بر بومی سازی از طرف دکتر جلیلی و دکتر حریری پیشنهاد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی

ثبت نام و ورود اعضا