جدیدترین شماره نشریه علمی ترویجی انجمن منتشر شد:

علوم و مهندسی آب و فاضلاب، سال 3، شماره 1  

جهت دانلود به پیوست مراجعه فرمایید. 


 

روز یکشنبه 22 مهرماه جلسه ای با حضور آقای دکتر تابش و هیئت مدیره انجمن صنفی شرکتهای صنعت آب و فاضلاب از ساعت 9:30 الی 10:30 در دفتر آن انجمن برگزار شد. در این جلسه آقای دکتر تابش گزارشی از روند شکل گیری انجمن، اهداف آن، برنامه های اجرا شده در 3 سال اخیر و برنامه های آینده آن را ارائه کرده و خواهان همکاری بیشتر انجمن علمی و انجمن صنفی به منظور مشارکت در رفع نیازهای حوزه آب و فاضلاب در کشور شدند. در ادامه هریک از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با همکاری مشترک ارائه کردند و مقرر شد طی نامه ای زمینه های مشترک همکاری به انجمن صنفی ارائه شود تا بدنبال آن امکان ارتباط انجمن علمی و شرکتهای عضو انجمن صنفی فراهم شود.

بیست و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 18 مهر 1397 از ساعت 17:30 الی 19:30 در محل دفتر انجمن تشکیل و موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

1-     گزارش جلسات 13 تا 15 شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران ارائه و موارد زیر بررسی شد:

-         اعضای 3 میزگرد تخصصی

-         موضوعات و مدرسین کارگاهها

-         اعضای شرکت کننده در نمایشگاه جانبی و کلینیک صنعت و محلهای بازدید تخصصی

-         گزارش پایان نامه های شرکت کننده در مسابقه پایان نامه برتر

-         تعیین مصادیق پیشکسوتان برتر

-         نحوه مشارکت دستگاههای اجرایی استان اصفهان

-         روند حمایت های مالی از کنگره

2-     ارائه گزارش فعالیتهای کمیته تلفات، ایجاد گروه تلگرامی و برنامه های آینده کمیته تلفات آب مطرح شد. درضمن مقرر شد مسئولین راه اندازی کمیته بازیافت آب و کمیته کیفیت آب در اسرع وقت جلسه هیئت موسس کمیته ها را تشکیل دهند.

3-     گزارش روند چاپ شماره 1 سال 3 (بهار 97) نشریه علوم و مهندسی آب و فاضلاب و برنامه برای تهیه مطالب شماره تابستان

-         مقرر شد اعضای حقوقی و لوگوی آنها از این شماره در مجله درج شود.

4-     گزارش جلسه با دبیر کمیته ملی آب و فاضلاب ایران و کمیته جوانان آن و متن تفاهم نامه پیشنهادی کمیته، توسط دکتر تابش ارائه و مورد تایید قرار گرفت.

8-     گزارش واحد پذیرش مطرح و درخواست عضویت 5 عضو پیوست، 6 عضو وابسته و 2 عضو حقوقی به تصویب رسید.

9-     گزارش شرکت انجمن در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از 11 الی 14 مهر در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد و فعالیتهای غرفه انجمن در این نمایشگاه ارائه شد.

-         در رابطه با روند برگزاری جلسه مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره رایزنی شد.

 

10- گزارش حسابدار در خصوص پیگیری مشکل مالیات سال 1395 ارائه شد.

پانزدهمین جلسه شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در روز پنجشنبه 12 مهر 1397 از ساعت 15 الی 18 در دانشگاه صنعتی اصفهان تشکیل شد. در این جلسه نتایج داوریهای انجام شده توسط کمیته داوران مورد بررسی قرار گرفت. سپس با توجه به نظر داوران (2 تا 5 نظر برای هر مقاله) و تعداد سالنهای همایش که قابلیت ارائه همزمان دارند، مقالات شفاهی و پوستری انتخاب شدند. مقررشد در اسرع وقت نتایج به نویسندگان اعلام شود تا آنها بتوانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در ادامه درخواستهای رسیده برای ارائه کارگاه و همچنین دعوتهای انجام شده از مدرسین بررسی شد و مقرر شد کارگاههایی که مدارکشان کامل شده در سایت اعلام و اطلاعات بقیه موارد هم در اسرع وقت تکمیل شود. همچنین با هماهنگی با مجتمع آموزشی وزارت نیرو در اصفهان مقرر شد به شاغلین وزارت نیرو که در کارگاهها شرکت می کنند گواهینامه رسمی (دارای هولوگرام) مورد تایید وزارت نیرو صادر شود. به دنبال آن لیست افرادی که تاکنون برای برگزاری کلینیک صنعت اعلام آمادگی کرده اند مطرح و مقرر شد افراد جدیدی نیز به آن اضافه شود.

برنامه ریزی برای تهیه کتاب مجموعه مقالات و CD مقالات نیز از دیگر موضوعات این جلسه بود. در رابطه با متقاضیان شرکت در نمایشگاه و حامیان مالی نیز هماهنگی لازم به عمل آمد. در انتها نیز اماکن پیش بینی شده برای اسکان شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گرفت.  

 

 

 

 

مرحله نهایی داوری مقالات دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران با حضور اساتید محترم دانشگاه و کارشناسان محترم آب و فاضلاب

پنج شنبه 1397/7/12، دانشگاه صنعتی اصفهان

 

 

 

 

 

خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره سی (شهریور 97)

روز سه شنبه 27 شهریور 1397 آقای دکتر تابش رئیس هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران با آقای مهندس حاج رسولیها مدیرعامل محترم شرکت مدیریت منابع آب ایران در محل دفتر ایشان ملاقات کردند. در این جلسه ابتدا آقای دکتر تابش گزارشی از اهداف و برنامه های انجمن آب و فاضلاب ایران در طول 3 سال گذشته (از جمله همایشهای برگزار شده، انتشارات انجمن و کمیته های تخصصی) و برنامه های آینده آن از جمله دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران ارائه دادند و پیشنهاداتی برای همکاری انجمن با شرکت مدیریت منابع آب و شرکتهای آب منطقه ای را ارائه دادند.

 

در ادامه آقای مهندس حاج رسولیها ضمن ابراز خوشوقتی از شکل گیری و فعالیتهای انجمن دیدگاههای خود را در مورد زمینه های همکاری مشترک برشمردند و توصیه های تخصصی خود را برای پیشبرد و موفقیت برنامه های آتی انجمن بیان داشتند. در انتها ضمن دعوت انجمن از ایشان برای حضور در دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران مقرر شد در جلسه بعدی جمع بندی نهایی در مورد همکاریهای مشترک دو طرف و نحوه عملیاتی کردن آن انجام شود.

 

 

چهاردهمین جلسه شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 21 شهریور ماه از ساعت 16 الی 22 در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. در این جلسه ضمن بررسی وضعیت مقالات رسیده و روند داوری مقالات مقرر شد بنابه درخواست تعداد زیادی از افرادی که موفق به تهیه و ارسال مقاله خود نشده اند زمان ارسال مقالات حداکثر تا 10 مهر تمدید شود.

در ادامه مسئولین تیمهای اجرایی کنگره شامل پذیرش، انتشارات، اسکان، تغذیه، لجستیک، اداره سالنها و نمایشگاهاهم برنامه ریزی های انجام شده را به اطلاع شورا رساندند و نظرات اعضای شورا برای بهبود برنامه ها به آنان اعلام شد.

 

مطابق اطلاعات جمع آوری شده از اعضای انجمن آب و فاضلاب ایران، سخنرانی های ارائه شده توسط اعضا در سال 1396 به شرح زیر میباشد:

 

عضو محترم انجمن آب و فاضلاب ایران

عنوان و محل سخنرانی

جناب آقای دکتر تابش

اولین جشنواره آب مشهد

جناب آقای دکتر تابش

همایش راهکارهای افزایش قابلیت اطمینان شبکه

جناب آقای مهندس قانع

نهمین همايش مديران آب و فاضلاب شهرها و شهرستان‌هاي كشور،"مدیریت دینامیک طرح‌هاي آب و فاضلاب با رویکرد آسيب‌ها، تنگنا‌ها و وجوه تقويت شركت‌هاي آب و فاضلاب"،  8 و 9 آذر ماه 1396، مركز همايش‌هاي برج ميلاد، تهران

 

جناب آقای دکتر ضرغامی

اولین جشنواره آب مشهد

جناب آقای دکتر ناصر طالب بيدختي (سخنران کلیدی)

دومين همايش توسعه پايدار در مهندسي عمران

 

جناب آقای دکتر عالی

دانشگاههای نسل سوم مبتنی بر بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی محل برگزاری: آذربایجان غربی، دانشکده علوم پزشکی خوی

جناب آقای دکتر صفوی

مدیریت بحران­های طبیعی، استانداری اصفهان

 

جناب آقای دکتر صفوی

چالش­ها و فرصت­های مدیریت منابع آب در فلات مرکزی ایران، دانشگاه کاشان

 

جناب آقای دکتر صفوی

مدیریت منابع آب در حوضه زاینده­رود، دانشکده هنر اصفهان

جناب آقای دکتر صفوی

توسعه پایدار شهری و مدیریت منابع آب، شهرداری اصفهان

جناب آقای دکتر کاوه حریری اصل

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

جناب آقای دکتر کاوه حریری اصل

دبیر علمی کمیته اتاق فکر مدیریت مصرف و آب بدون درآمد در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

جناب آقای دکتر کاوه حریری اصل

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان

جناب آقای دکتر کاوه حریری اصل

درسومين جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مكاني استان گيلان درسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان

 

جناب آقای دکتر جلیلی قاضی زاده

دبیر علمی اولین همایش ملی مدیریت مصرف و هدر رفت آب- آذر 96

 

جناب آقای اردوان نیکنام

بسته های سیاستی جهت اصلاح وضعیت آب کشور در هم اندیشی متخصصین آب و محیط زیست کشور

 

سرکار خانم آرتمیس معتمدی و جناب آقای مجید گلوی

ضرورت توسعه بهره برداري از پساب در قالب مديريت سبز در هم اندیشی متخصصین آب و محیط زیست کشور

 

جناب آقای دکتر تابش

افتتاحیه اولین همایش ملی مدیریت مصرف و هدررفت آب-آذر 96

Page 1 of 35