خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره سی و نه (خرداد 98)

 

روز چهارشنبه 26 تیر 1398 با مشارکت سفارت سوئیس، موسسه آب دانشگاه تهران و انجمن آب و فاضلاب ایران کارگاه یک روزه ای با عنوان Innovating Water, Sanitation & Waste Solutions in Iran از سوی شرکت CEWAS در دانشگاه تهران برگزار شد. در این کارگاه که تعداد زیادی از اعضای انجمن نیز شرکت داشتند با استفاده از روش طوفان فکری، شرکت کنندگان با موضوع کارگاه آشنا شدند. در پایان نیز به کلیه شرکت کنندگان گواهی نامه رسمی از سوی شرکت CEWAS اعطا شد.

 

 

سومین جلسه شورای سیاستگزاری همایش مدیریت مصرف روز سه شنبه 25 تیر 1398 تشکیل شد. در این جلسه ابتدا گزارش فعالیتهای انجام شده توسط دبیرخانه ارائه شد. در ادامه در خصوص تکمیل فرایند اطلاع رسانی، هزینه های همایش و میزان حق ثبت نام و برنامه های لازم برای جذب اسپانسر و فروش غرفه های نمایشگاه بحث و مقرر شد در جلسه آینده تصمیم گیری شود.

 

روز سه شنبه 25 تیر 1398 جلسه ای با حضور آقایان دکتر تابش و دکتر سجادی فر نمایندگان انجمن آب و فاضلاب ایران و آقای مهندس شریعتمدار رئیس کمیسیون آب و کشاورزی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در محل اتاق تشکیل شد. در این جلسه ابتدا آقای دکتر تابش گزارشی از اهداف و برنامه های انجمن را به اطلاع رساندند و پتانسیل های موجود برای همکاری با اتاق بازرگانی را برشمردند. در ادامه آقای مهندس شریعتمدار نیز ضمن خوشحالی از آَشنایی با فعالیتهای انجمن، متقابلا اهداف و برنامه های کمیسیون آب و کشاورزی اتاق بازرگانی را تشریح کردند. در ادامه ضمن مطرح شدن برخی از زمینه های همکاری مشترک مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری مشترک تهیه و پس از تایید طرفین به اجرا درآید.

 

ششمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب انجمن روز سه شنبه 25 تیر 1398 با حضور اعضا تشکیل شد. در این جلسه نمایندگان شرکت ماشین سازی اراک که جدیدا به عضویت حقوقی انجمن درآمده است گزارشی از وضعیت این شرکت و طرحهای در دست اقدام و نیازمندیهای تحقیقاتی آن در خصوص برنامه های تصفیه فاضلاب را به اطلاع جلسه رساندند و نظرات اعضا در مورد نحوه همکاری با این شرکت مطرح شد. در ادامه پیشنهادهای اعضا در مورد کارگاهها و میزگردهای پیشنهادی دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب مطرح و مقرر شد تا جلسه بعد نظر نهایی کمیته به کمیته علمی همایش اعلام شود.

 

 

 

ضمن سپاس از توجه کارگروه ملی سیلاب به همکاری با انجمنهای علمی به اطلاع می رساند با توجه به زمینه تخصصی انجمن آب و فاضلاب ایران، پاسخ به سوالات هیئت ویژه گزارش ملی سیلابها صرفا در حوزه صنعت آب و فاضلاب ارائه شده که جهت دانلود میتوانید به پیوست مراجعه فرمایید. 

دومین جلسه شورای سیاستگزاری دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب در روز سه شنبه 11 تیر 1398 در محل دبیرخانه همایش تشکیل شد. در این جلسه مسئول دبیرخانه گزارشی از فعالیتهای انجام شده را به اطلاع رسانید و فعالیتهای لازم برای اطلاع رسانی همایش در هفته های آتی مشخص شد. همچنین هزینه ها و درآمدهای احتمالی همایش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

 

اولین جلسه شورای سیاستگزاری سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران که در پاییز سال 1399 در دانشگاه شیراز برگزار می شود در روز یکشنبه 9 تیر 1398 با حضور آقایان دکتر تابش و دکتر طالب بیدختی (نمایندگان انجمن آب وفاضلاب ایران)، دکتر عابدینی (رئیس دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شیراز) و نمایندگان شرکتهای آبفای شهری و روستایی فارس و شهر شیراز و آب منطقه ای فارس در محل دانشکده عمران دانشگاه شیراز تشکیل شد. در این جلسه ابتدا فعالیتهای انجمن و سوابق قبلی کنگره به حضار معرفی شد. سپس حضار در مورد کلیت برگزاری کنگره نظرات خود را ارائه کردند. در نهایت مقرر شد زمان قطعی کنگره، محورهای کنگره، زمان بندی مقالات و برنامه های کنگره و نوع و میزان همکاری و مشارکت هر یک از دستگاه ها در جلسه بعد نهایی و پوستر کنگره تهیه شود. همچنین مقرر شد کلیه دستگاه های دیگری که می توانند در برگزاری کنگره مشارکت و حمایت داشته باشند مشخص شوند تا با آنها تماس گرفته شود.

 

همزمان با برگزاری نشست تخصصي "آب و توسعه پايدار" انجمن آب و فاضلاب ايران و شركت آب و فاضلاب كاشان با یکدیگر تفاهم نامه همکاری در زمینه های علمي پژوهشي امضا کردند.

مديرعامل انجمن احياء آب كاشان بزرگ در نشست تخصصی “آب و توسعه پایدار” که صبح پنجشنبه در دانشگاه کاشان برگزار شد، اظهار داشت: هفته مديريت مصرف و صرفه جويي آب فرصت خوبی است تا با اتخاذ برنامه های مناسب و نشست های تخصصی زنگ بحران آب برای کلیه دست اندرکاران نظیر نخبگان، مسئولان، فرهیختگان، هنرمندان، آحاد جامعه و دلسوزان منطقه به صدا درآوردیم.

نشست تخصصی “آب و توسعه پایدار” به مناسبت هفته مديريت مصرف و صرفه جويي در آب به همت انجمن احياء آب كاشان بزرگ و شركت آبفا کاشان در دانشگاه كاشان برگزار شد.

در اين نشست تخصصی رئيس انجمن آب و فاضلاب ايران، مشاور شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور و معاون شركت آب منطقه اي استان اصفهان در زمینه ها آب و توسعه پایدار سخنرانی کرند و در پایان با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان همراه شد.

 

به همت "انجمن احیا آب کاشان بزرگ" که بیش از دو سال است فعالیت خود را با حضور جمعی از خیرین، سرمایه گذاران و افراد متخصص آغاز کرده است "نشست تخصصی آب و توسعه پایدار" در روز پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ در دانشگاه کاشان برگزار شد.

این نشست با سخنان آقای دکتر حجازیان رئیس انجمن احیای اب کاشان بزرگ و آقای مهندی اسدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان آغاز شد. در ادامه آقای دکتر تابش رئیس هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران سخنرانی خود را با موضوع "مدیریت تقاضا و مصرف، یگانه راه حل سازگاری با کم آبی" ارائه دادند. برنامه با سخنان اقای دکتر رشیدی مشاور شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و آقای دکتر ابراهیمی معاون سازمان آب منطقه ای اصفهان دنبال شد و با انجام برنامه پرسش و پاسخ به پایان رسید.

 

Page 1 of 41

نماد اعتماد الکترونیکی