جلسه پنجم کمیته تخصصی کیفیت آب

پنجمین جلسه کمیته تخصصی کیفیت آب انجمن آب و فاضلاب ایران روز سه شنبه 99/4/17 از ساعت 11:30 الی 13 از طریق اسکایپ برگزار شد. در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد موارد زیر مورد بحث قرار گرفت:

-         ابتدا آقای دکتر تابش گزارشی از برنامه های انجام شده و درحال انجام انجمن را ارائه کردند. در ادامه مقرر شد نشست تخصصی کیفیت آب که بدلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده بود بصورت مجازی تشکیل شود. همچنین با توجه به سیاست انجمن اعضا موضوعات پیشنهادی خود را برای برگزاری وبینار اعلام کردند.

-         ضمن ارائه گزارش کنگره سال 99 مقرر شد اعضا به همه همکاران و دانشجویان خبر کنگره را اعلام و تشویق به ارائه مقاله کنند. همچنین اعضا موضوعات و افراد پیشنهادی خود برای سخنرانی و کارگاه را اعلام کردند.

-         در ادامه با اعلام برنامه جدید انجمن برای برگزاری المپیاد آب و فاضلاب و مسابقه ایده برتر، ضمن استقبال و اعلام همکاری اعضا، موضوعاتی برای ایده برتر اعلام و مقرر شد تا جلسه آینده نهایی شود.

-         در ادامه مقرر شد خانم دکتر اکبری گروه تلگرامی کمیته را فعال تر کنند. همچنین آقای مهندس قنادی گزارشی از وضعیت موضوعات در دست اقدام دفتر کیفیت آب شرکت های آبفا ارائه کردند و مقرر شد کمیته در راستای موضوعات اعلام شده توان خود را به کار گیرد. همچنین مقرر شد لیست دوره های آموزشی مرتبط با کیفیت آب برای بررسی در اختیار این کمیته قرار گیرد.

 

 

 

جلسه اول شورای اجرایی کنگره سال 99

 

اولین جلسه شورای اجرایی سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب که 4 الی 6 آذر در دانشگاه شیراز برگزار می شود با حضور دبیر، دبیر علمی، دبیر اجرایی و رئیس شورای سیاستگزاری در روز یکشنبه 99/4/15 از ساعت 19 الی 20:30 بصورت مجازی برگزار شد.

 

در ابتدا گزارش صدور حکم آقایان دکتر طالب بیدختی و دکتر افضلی و خانم دکتر سعادت به عنوان دبیر و دبیران علمی و اجرایی کنگره به اطلاع رسید. سپس آقای دکتر طالب بیدختی گزارش فعالیت های دبیرخانه در مورد اطلاع رسانی کنگره را ارائه کردند. آقای دکتر تابش نیز فعالیت های انجمن برای اخذ مجوز وزارت علوم و ISC و همچنین اطلاع رسانی های انجام شده را به اطلاع رساندند. در ادامه موارد مربوط به نشست های تخصصی، سخنرانی ها، کارگاه ها کلینیک صنعت و نحوه بررسی مقالات مورد بحث قرار گرفت. در پایان نیز مقرر شد با آنالیز قیمت درآمدها و هزینه ها تعرفه های کنگره محاسبه و در سایت اعلام شود. همچنین پس از پایان امتحانات کمیته های اجرایی تشکیل شود.

 

 

نهمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه انجمن های علوم آب

نهمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه انجمن های علوم آب در تاریخ چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹:۰۰ از طریق اسکایپ برگزار شد.

اهم موارد مورد بحث و بررسی در جلسه به شرح زير می باشند:

  • طرح سربرگ اتحادیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. مقرر شد برخی اصلاحات ویرایشی روی فایل ورد آن انجام و نهایتا برای چاپ اقدام شود.
  • مقرر شد انجمن های عضو اتحادیه بصورت رسمی در خصوص فعالیت های بین المللی خودشان، به اتحادیه اعلام نظر کنند.
  • با حضور آقای دکتر سلطانی و بحث در خصوص آخرین وضعیت پیگیری های اتحادیه آب، مقرر شد نامه ای خطاب به آقای دکتر ساداتی نژاد رئیس جدید کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ارسال و از ایشان برای جلسه حضوری دعوت بعمل آید. همچنین اعضا مصوب کردند که موضوع پیگیری نظام مهندسی آب توسط آقای دکتر سلطانی به نمایندگی اتحادیه انجام گردد.
  • مقرر شد آخرین نسخه طرح نظام مهندسی آب برای انجمن های عضو اتحادیه ارسال گردد تا ایشان حداکثر ظرف یک هفته نظرات خود را برای جمع بندی توسط آقای دکتر سلطانی ارائه نمایند.
  • هیات مدیره تاکید کردند که انجمن های علمی عضو اتحادیه تا قبل از برگزاری مجمع نسبت به پرداخت حق عضویت اقدام نمایند.
  • مقرر شد فایل با کیفیت لوگو اتحادیه برای انجمن ها ارسال شود.